دستگاه شالی کوب

دستگاه شالی کوب

شرکت بتین اولین سازنده و‌ تکمیل کننده دستگاه شالیکوبی برنج در سایز خانگی می باشد. که این مدل دستگاه به لحاظ سایز و ابعاد و همچنین وزن بسیار پایین و قابلیت جا به جایی آسان و همچنین توانایی کار کرد با بازده بسیار بالا از اهمیت بالایی بر خوردار شده است که باعث شده طرفداران زیادی جذب کند .

شرح:
این مدل دستگاه با ظرفیت 150 و 220 کیلوگرم در ساعت بر خلاف سایر شالی کوب ها توانایی تولید برنج دانه بلند با ده درصد بیشتر را دارد.
در واقع اگر از هر تن برنج هفتصد کیلوگرم برنج دانه بلند برداشت می‌کردید، حالا این مدل از این دستگاه آن مقدار را به هشتصد کیلوگرم می‌رساند و سود تولیدکننده را بسیار بالا می‌برد.
برق این مدل تک فاز و کاملا کم مصرف بوده و برنج در یک مرحله سفید می شود. دستگاه دارای کتری بسیار بادوام و دارای وزن سبک و ابعاد مناسب برای کاربر گران قیمت می باشد.
دستگاه دارای یک سال گارانتی دیگر و پنج سال خدمات پس از فروش می باشد و این شرکت با سالها تجربه هر سرویس و گارانتی دستگاه را تضمین می کند.
توجه: گروه ما تنها سرویس دهنده و سازنده این نوع دستگاه ها می باشد و در صورت تحویل دستگاه توسط سایر شرکت ها و افراد و بدون هماهنگی با شرکت ما مسئولیتی در قبال سرویس و یا گارانتی دستگاه شما نخواهیم داشت.

شالی کوبی چیست؟

فرآیند برداشتن پوسته و لایه‌های سبوس و تولید دانه‌های برنج سفید بدون ناخالصی را آسیاب کردن برنج می‌گویند. بهره وری آسیاب و کیفیت برنج به کیفیت پیراهن، تجهیزات آسیاب مورد استفاده و مهارت های اپراتور آسیاب بستگی دارد. فرآيند آسياب در كارخانه‌هاي بزرگ تجاري، تعدادي عمليات را براي توليد برنج سفيد با كيفيت بهتر و بالاتر با هم تركيب مي‌كند.

به طور معمول، تصفیه برنج در یک سیستم آسیاب برنج می تواند یک فرآیند ساده یک مرحله ای یا دو مرحله ای یا یک فرآیند چند مرحله ای باشد که در زیر لیست شده است:

آسیاب یک مرحله ای: حذف صدف و سبوس در یک مرحله انجام می شود
فرآیند دو مرحله ای: لایه برداری و حذف سبوس به طور جداگانه انجام می شود
آسیاب چند مرحله ای: می توان آن را در مصارف محلی روستا و یا در شبکه تجارت برای فروش گسترده برنج درست کرد. در فرآیند چند مرحله‌ای آسیاب کردن برنج، برنج را تا حدودی می‌جوشانند تا ارزش غذایی آن افزایش یابد و به آن پختن آب پز می‌گویند که باعث کاهش شکستگی و حتی تغییر بافت برنج پخته می‌شود.

قیمت دستگاه شالی کوبی

قیمت دستگاه شالی کوبی در مقایسه با کارایی که دارد بسیار ناچیز و پایین است بصورتی که این دستگاه توانایی کار کرد به صورت ۲۴ ساعت در روز را دارد که معادل ۳ تن در روز میتواند برنج سفید کند که اگر بر حسب دستمزد حساب شود با کار کرد ۵ روز آن هزینه دستگاه شالی کوب برگشت داده میشود و میتوانید از درآمد بالایی بهر مند شوید .
برای اطلاع از قیمت دستگاه شالی کوبی با توجه به نواسانات قیمت بازار با شماره تماس های ما که در سایت قرار دادیم تماس بگیرید.

مصرف برق دستگاه شالی کوبی

دستگاه شالی کوب برنج خانگی در ۲ مدل موتور ۳ اسب و ۴ اسب تولید میشود که تولید آنها با هم متفاوت است. حدود ۴۰٪ بیشتر باهم تفاوتی ندارند ولی ما به مشتریان پیشنهاد میکنیم در صورت نداشتن به ظرفیت بالاتر از مدل ۳ اسب استفاده نمایید بدلیل آنکه هم از مصرف برق کمتری برخوردار میشوند و هم اصطحکاک دستگاه پایین تر می اید .از طرفی دستگاه را با قیمت پایین تری هم تهییه می نمایید.

توانایی شالی کوب خانگی

دستگاه شالی کوب خانگی توانایی تولید ۲۴ ساعت در روز را دارددرحای که این تولید و سفید کردن برنج همانند دستگاه صنعتی با همان کیفیت میباشد بصورتی که درصد سفید کردن برنج حتی بیشتر از دستگاه صنعتی شالیکوب میباشد و تنها ظرفیت تولید کاهش پیدا کرده است از لحاظ تنظیم سفیدی و یا قهوه ای بودن برنج در این مدل دستگاه با استفاده از درجه تنظیم میتوان برنج دلخواه را با هر رنگ از سفید شیشه ای تا قهوه ای تنظیم کرد و شروع به تولید برنج نماییم.

دستگاه شالی کوبی سیار بتین با توجه به وزن دستگاه که حدود ۵۰ کیلو گرم میباشد و همچنین ابعاد دستگاه که قابل حمل در انواع خودرو سواری میباشد توانسته دستگاهی پرتابل و قابل حمل تبدیل شود که به صورت کار بر سر مزرعه یا به صورت دستمزدی کار کردن را داشته باشد.
سبوس تولیدی از این مدل دستگاه بسیار نرم بوده و میتوان از آن هم به عنوان در آمد در کنار تولید دستگاه یاد کرد به گونه ای که از ارزش غذایی زیادی برخوردار میباشد و دامداران جهت دام و طیور استفاده مینمایند.

دستگاه شالی کوب بتین قادر است از برق مصرفی تک فاز و سه فاز برای پوست گیری و سفیدکردن انواع برنج در مناطق مختلف آب و هوایی با راندمان بالا و در یک مرحله استفاده کند.

دستگاه شالی کوب دارای ظرفیت ورودی 150 کیلوگرم در ساعت است. همچنین این دستگاه قادر است به طور مداوم و بدون وقفه به صورت شبانه روزی کار کند.

درصد تبدیل شالی به شلتوک در این دستگاه 70 درصد است. به عنوان مثال به ازای هر 100 کیلوگرم برنج، 70 کیلوگرم برنج تولید می شود.

دستگاه شالی کوب بتین بدون گرد و غبار و سر و صدا شروع به کار می کند و کشاورزان گران می توانند از این دستگاه در منازل و یا حتی مزارع خود استفاده کنند و برنج را به راحتی تبدیل به شالی کنند.

از دیگر ویژگی های این دستگاه قابلیت تنظیم درجه سفیدی برنج می باشد. از برنج قهوه ای تا برنج شیشه ای قابل تنظیم است.

مزایای دستگاه شالی کوب بتین

• سبک و قابل حمل

• صدای کم و بدون لرزش

• در دسترس بودن در هر زمان

• کاهش هزینه های کشاورز برای حمل برنج به کارخانه و برگشت.

سفید کن شلتوک

دستگاه شالی کوب بتین قادر است. با استفاده از برق مصرفی تک فاز و سه فاز انواع شلتوک های مختلف ومناطق آب و هوایی متفاوت را با راندمان بالا و در یک مرحله پوست گیری و سفید نماید.
این دستگاه دارای ورودی ۱۵۰ کیلوگرم در ساعت می باشد .

و همچنین این دستگاه قادراست در شبانه روز به صورت پیوسته و بدون هیچ گونه توقفی تولید نماید. درصد تبدیل شالی به شلتوک این دستگاه،۷۰درصد میباشد به طور مثال از هر ۱۰۰ کیلوگرم شلتوک ،۷۰ کیلوگرم برنج بدست می آید.

بدون گرد و غبار

دستگاه شالی کوب بتین بدون هیچ گونه گرد و غبار و سر و صدایی شروع به کار میکند. و کشاورزان عزیز میتوانند از این دستگاه در منازل یا حتی بر سر مزارع تبدیل شالی به برنج انجام دهند.
دستگاه دارای قابلیت تظیم برای سفیدی برنج میباشد بقدری که از برنج قهوه ای تا برنج شیشه ای قابل تنظیم میباشد.

.

نکات قابل توجه

  • کم شدن هزینه کشاورز ناشی از حمل شالی به کارخانه و بلعکس
  • سبک و قابل حمل
  • کم صدا و بدون لرزش
  • در دسترس بودن در هر زمان

سازنده و فروش انواع شالی کوبی با ظرفیت های متنوع مخصوص کشاورزان ، فروشگاه ها و کارخانجات • ارسال و خدمات مستقیم شالی کوبی خانگی با چندین سال سابقه • فروش دستگاه شالی کوبی کارگاهی و صنعتی • تامین کننده تجهیزات جانبی شالیکوبی از قبیل دستگاه خشک کن شالی و…

قیمت دستگاه

به علت نوسانات قیمت ابزار در بازار برای کسب اطلاع از قیمت دقیق و همچنین جهت مشاوره رایگان برای خرید محصول با شماره زیر تماس بگیرید.

تصویر دستگاه
تصویر دستگاه

سوالات متداول

ظرفیت دستگاه شالی کوب چقدر است ؟

دستگاه شالی کوب دارای ظرفیت ورودی 150 کیلوگرم در ساعت است. همچنین این دستگاه قادر است به طور مداوم و بدون وقفه به صورت شبانه روزی کار کند.

قیمت دستگاه شالی کوب چقدر است ؟

به علت نوسانات قیمت ابزار در بازار برای کسب اطلاع از قیمت دقیق و همچنین جهت مشاوره رایگان برای خرید محصول با شماره زیر تماس بگیرید.

مصرف برق دستگاه شالی کوب چقدر است ؟

دستگاه شالی کوب برنج خانگی در ۲ مدل موتور ۳ اسب و ۴ اسب تولید میشود که تولید آنها با هم متفاوت است.

مزایای استفاده از دستگاه شالی کوبی بتین

بتین در راستای ارتقای کیفیت محصول اقدامات زیادی انجام داده است از جمله:

عدم شکستگی برنج به هنگام شالی کوبی

بالا بودن کارایی و ظرفیت دستگاه شالی کوبی بتین نسبت به سایر دستگاه ها

انجام عملیات شالی کوبی و سفیدکردن برنج و جداسازی پوسته از برنج در یک مرحله برای شالیکاران

کیفیت و ارزش قیمتی بالای برنج بدست آمده از دستگاه شالی کوب بتین

قابلیت استفاده از دستگاه در شالیزارها

پشتیبانی کامل بتین از تمامی قطعات به کار رفته در دستگاه شالی کوبی

کاربرد دستگاه شالی کوب

همه ما ایرانی ها وقتی از استان های شمالی و شمال صحبت می کنیم، بلافاصله یاد سرسبزی و طراوت و طبیعت جذاب و چشم نواز شهرها می افتیم. عاملی که باعث می شود چمدان هایمان را ببندیم و اگر در طول سال فرصتی پیش آمد راهی سرسبزترین آب و هوای ایران شویم. اما هیجان این سفر زمانی به اوج خود می رسد که وسعت سرسبز شهرهای مقصد جلوی چشمانمان می آید.

منطقه ای پوشیده از شالیزارهای برنج که در بخش های نسبتاً کوچکی مانند یک الگوی هنری قرار گرفته اند. اما این همه زیبایی و لذت در چشم، حاصل تلاش دستان توانای مردان و زنان کشاورز شمال است. عاقبتی که پایانی خجسته و حیات بخش بر مصائب و سختی های مردم خطه شمال است.

اما دانه های برنج پوشیده شده با پوسته سخت و طلایی باید پس از برداشت به کارخانه برنج منتقل شوند تا از پوسته سخت خود خارج شوند. فرآیند آسیاب برنج یکی از چندین مرحله است که برنج آماده طبخ را به سرآشپز ایرانی تحویل می دهد. مرحله کوبیدن برنج یکی از مراحلی است که در نبود دستگاه های نوظهور با درد زیاد انجام می شد.

اما امروزه به لطف وجود ابزار مکانیزه، بسیاری از مراحل کشت برنج که قبلا با رنج فراوان انجام می شد، با سادگی بیشتری انجام می شود.

شالیکوبی یکی از مراحلی است که با در دسترس بودن دستگاه شالیکوبی با زحمت کمتر و سریعتر انجام می شود.

شاید قبلاً از کارگاه آسیاب برنج بازدید کرده باشید. کارگاهی مجهز به دستگاه های بزرگ و پر سر و صدا دانه های سفید و معطر برنج را از غلاف ها استخراج می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *